Freestyle

Freestyle snowboardy představují především doménu zkušených jezdců. Ti už preferují určité jízdní podmínky a adekvátně tomu si volí svoje prkno. Freestyle snowboardy se hodí pro jízdu na rampě, skoky a předvádění triků.

Smyslem samotného freestyle totiž je klasické jízdě dodat větší dávku adrenalinu, v tomto případě nejde ani tak o rychlost. Freestyle snowboardy však zůstávají dostatečně univerzální a použitelné i do hlubšího sněhu, proto si získaly značnou oblibu mezi mnoha snowboardisty.

Měl by být o trošku kratší, optimální výška končí zhruba v partii krku jezdce. Díky tomu je snowboard při jízdě poddajnější. Příznačná je pro tento druh prkna i větší šířka, což rovněž přispívá k jeho lepší ovladatelnosti. Dále u něj zůstává shodně tuhá zadní část prkna i špička, pro něž je stejně tak charakteristické výraznější zakřivení. V tom se liší od freeridů, kde je špička měkčí kvůli snazšímu nástupu, tomuto typu konstrukce se říká directional flex. Poměrně podstatnou výhodou je tak i možnost jízdy pozpátku, kdy prkno jednoduše otočíte o 180°.

Doplnit by tento typ snowboardu měly i měkčí boty spolu s méně tuhým vázáním. Vyváženost všech komponentů snowboardové výbavy je dalším klíčovým prvkem ke spolehlivým jízdním vlastnostem.

 
1890
1891118901891
Značky
Délka
Pro
Vázání
Značky

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem