Sjezdové boty

Zvolit si správné boty na lyže je minimálně stejně tak důležité, jako koupě samotných lyží. Jak vybrat ty nejlepší? Na trhu dnes figuruje řada proslulých značek jako Salomon, Atomic či Tecnica. Poradíme vám v několika málo následujících řádcích, jak se v nich orientovat.

Vnitřní polstrování bot zajišťuje lyžaři pohodlí, ovšem dbejte na to, že se nejedná o bačkory a příliš vystlaná obuv omezuje funkčnost. Lyžařská bota totiž je primárně funkční záležitostí a měla by držet nohu. Správná velikost tedy musí být být trochu těsná, ale nemá zase nikde tlačit. Pro většinu běžných lyžařů budou připadat v úvahu standardní sjezdové boty.

Tvrdost neboli flex je další podstatný parametr. U sportovních nebo závodních modelů se může hodnota indexu pohybovat zhruba okolo 100 nebo více. Běžný lyžař je ale spíše nevyužije a víc mu bude vyhovovat měkčí obutí.

Pamatujte, že rozlišení na pánské, dámské a dětské boty má svoje opodstatnění. Dětské lyžáky nejsou tolik tuhé jako ty určené dospělým, dítě totiž zatíží botu menší hmotností. Nevadí proto ani nižší počet přezek, standard u dospělých představují tři nebo čtyři.

 
190
790011907900
Značky
 
 
 
Stav
Velikost
Značky

Stránka 1 z 28 - 501 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 28 - 501 položek celkem