Snowboarding

Máte za sebou počáteční krůčky na lyžích a chcete pokročit na pomyslnou další metu nebo teprve přemýšlíte o tom, zda v zimě vyrazit na lyže nebo snowboard? Potřebovat budete v každém případě vhodně zvolené vybavení.

Kdo se chce naučit „na prkně“, bude stát před otázkou, jak si vybrat snowboard. Základní kritéria jsou primárně tělesná výška, váha a zkušenosti s jízdou na snowboardu. Od toho se odvíjí hlavně délka. Správná délka snowboardu je, obecně vzato, při jeho postavení někde mezi bradou a nosem jezdce, tedy asi o 10 cm nižší než výška postavy. Ne kratší, neboť krátké prkno se rovná zhoršené stabilitě. Podobné je to i s nevhodně zvolenou šířkou snowboardu, ten úzký bude znamenat častější pády.

Samotný snowboard je však teprve začátek, podcenit bychom neměli ani výběr bot a oblečení. U bot závisí jednak na jejich tuhosti a jednak samozřejmě na správné velikosti. Tu si vybíráte tak, jako u běžného obutí, ne větší, řídit se můžete klasickou tabulkou velikostí. Správně zvolená bota sedí těsně, ale netlačí. Až k botě dokupujeme vázání.

Součástí vybavení by nejen pro začátečníky měla být rovněž helma a dále chrániče, a to na zápěstí, kolena a páteř. Teprve pak je načase začít řešit otázku, jak se naučit jezdit na snowboardu. Základy spočívají primárně ve zvládnutí správného postoje. Poté je vhodné vyzkoušet si ovládání snowboardu na rovině a až následně se vydat na svah.

 
400
559014005590
Značky
 
 
 
 
 
 
 
Stav
Velikost

Stránka 1 z 14 - 248 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 14 - 248 položek celkem