Snowboardy

O výběru snowboardu rozhoduje několik faktorů. V první řadě je to typ terénu, podle něhož si vybíráte prkno na freestyle, freeride nebo univerzální all-mountain. Poslední typ se nejvíc doporučuje pro začátečníky. Setkáte-li se pak s termínem slalomový snowboard, je to ten, který je opravdu extrémně tuhý a je určený pro téměř dokonalé naklonění na hranu. Využijí ho pokročilí jezdci.

Stejná kritéria jako u prkna platí i pro výběr vázání. Dostatečně pevný materiál vydrží i jízdu v náročném terénu. U většiny typů se jedná o plast, který se občas zpevňuje kovem. Pozor, platí, že nejprve bychom si měli vybrat boty s vázáním a poté až samotný snowboard.

U snowboardu poté konkrétně záleží na jeho délce a šířce a na hmotnosti jezdce Proto dámský snowboard zohledňuje specifika ženské postavy – drobnější, lehčí a menší chodidla. Samotný snowboard je tudíž užší a lehčí. U pánského prkna bývá vázání navíc posunuto dále od středu.

U dětského snowboardu představuje správná výška zvláště důležitý faktor. Měla by být o asi 16 až 26 cm méně, než je výška postavy. Pakliže se rozhodneme koupit delší, pamatujeme na to, že dítě s ním bude mít, podobně jako dospělý, kterého postavíte na delší prkno, obtížnější manipulaci.

Tvar nebo šířku prkna pro děti zpravidla není potřeba tolik řešit, zaměřovat se budeme spíše na design. Dívčí snowboardy bývají v atraktivních barvách se zajímavými potisky, což nemůžeme podcenit, vhodně zvolený vzhled nejmenší snowboardisty nadchne. Důležité totiž je, aby dítě skutečně jezdit samo chtělo a sport ho bavil. Pokud si tím nejsme jistí, můžeme zatím nakoupit levně i vybavení použité.

 

Omlouváme se, zboží do této kategorie právě připravujeme. V našem obchodě ale produkty z této kategorie máme, napište nám o co máte zájem a přidáme zboží, které potřebujete.

Děkujeme za pochopení.