Sjezdové lyže

O výběru sjezdových lyží rozhoduje mnoho faktorů. Zcela zásadní je hlavně to, na kolik se cítíte vy osobně, tedy jestli jste nadšený amatér nebo závodní sportovec, který bude svahy křižovat opravdu intenzivně. Dá se říci, že klasické dlouhé lyže téměř vymizely, většinou se setkáte s carvingovými. Samostatnou kapitolu představují lyže na freeride a freestyle.

O výběru dámských lyží zase často rozhoduje design přizpůsobený dívkám a ženám. Samozřejmě to ale není jediné kritérium, které je odlišuje od pánských či unisex modelů. Dámské lyže jsou zpravidla měkčí a poddajnější na ovládání.

Lyže pro děti mají také svá specifika. První lyže volte hlavně s myšlenkou, že děti porostou. Jak se bude měnit tělesná výška, bude váš potomek potřebovat lyže delší. Obecně platí, že rozdíl výšky dítěte a délky lyží má činit asi 20 cm. Levné plastové lyže přitom nelze pokládat za dobrou volbu, teprve klasický model s vázáním dítě opravdu efektivně připraví na nástrahy svahu.

Přestože sáhnete po těch nejkvalitnějších juniorských lyžích, nikdy nezapomínejte na bezpečnostní doplňky. Na kvalitě si zakládáme i my. U nás proto naleznete lyže od renomované rakouské značky Atomic, ale i tradiční české lyže Lusti a mnoha dalších.

 
9450
9451194509451
Značky
 
Délka
Oblouk
Pro
Stav
Úroveň
Vázání
Značky
 • BIG MOUNTAIN RYBR Kód: LUSTI-35
  Lusti BIG MOUNTAIN - RYBR
  Značka: Lusti

  Délky: 179 cm, 189 cm

  Uváděná cena 9450 Kč nezahrnuje vázání.

  Možnosti vázání:

  VIST VSP 412 + deska speedspacer: 12500 Kč

  Marker: na dotaz

  Tyrolia: na dotaz 

  9 450 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem