Sjezdové lyžování

Vybrat si z pestré nabídky ty pravé sjezdové lyže není tak komplikované, jak by se mohlo na první pohled zdát. Náš malý průvodce vám poradí.

Zásadními parametry jsou adekvátní tvrdost, šířka vykrojení, rádius a samozřejmě přemýšlejte i o tom, jak dlouhé lyže potřebujete. Svoje lyžařské schopnosti je na místě realisticky zhodnotit. Pak se máte od čeho odrazit.

V základu se lyže dělí na All-mountain modely, slalomky a lyže pro dlouhý oblouk. Začátečník uvítá všechny modely, které mu snáze zatočí. Zkušený lyžař může sáhnout i po delších lyžích. Obecně se správná velikost odhaduje tak, že při postavení patek na zem by špičky měly být zhruba v úrovni nosu, případně o něco výše. U lyží pro děti pak v úrovni brady.

Délka lyží není ale jediným kritériem. Rozhodovat se musíte i podle terénu, větší vykrojení se lépe uplatní na náročnějších tratích. Do terénu jsou vhodnější i širší lyže, tolik s nimi nezapadnete. Rádius se zpravidla pohybuje mezi 10 m až 20 m a platí, že delší lyže mají větší rádius, a proto se i lépe chovají v terénu.

 
9450
9451194509451
Značky
 
 
 
 
 
Délka
Oblouk
Pro
Radius
Stav
Úroveň
Vázání
Velikost
Značky
 • BIG MOUNTAIN RYBR Kód: LUSTI-35
  Lusti BIG MOUNTAIN - RYBR
  Značka: Lusti

  Délky: 179 cm, 189 cm

  Uváděná cena 9450 Kč nezahrnuje vázání.

  Možnosti vázání:

  VIST VSP 412 + deska speedspacer: 12500 Kč

  Marker: na dotaz

  Tyrolia: na dotaz 

  9 450 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem